fanklub / Stanovy fanklubu

Název:

FAN KLUB ŠKODA - Vysoké Mýto & Hradec Králové, z.s.

Sídlo:

Vraclavská 362/II
566 01 Vysoké Mýto

IČO:

Cíle:

1. Posláním a předmětem činnosti Fan klubu Škoda VM & HK je:

• rozvoj motorismu jako celku, ze zvláštním zřetelem na ochranu zájmů a ochranu životního prostředí
  • podporu a rozšiřování možností mototuristiky
  • zkvalitňování technických podmínek a zvyšování technické úrovně motorových vozidel
  • pořádání sportovních podniků a dalších motorových akcí
  • uchovávání památek dokládající vývoj automobilů značky Škoda
  • provádění hospodářské činnosti všemi právními subjekty

2. Fan klub Škoda VM & HK se ve své činnosti zaměřuje na:

• spolupráci se společenskými, hospodářskými a státními organizacemi a orgány při řešení všech otázek, které se dotýkají činnosti klubu
  • spolupráci při provozování informační a poradenské služby
  • rozvíjení publikační a propagační činnosti

3. Fan klub Škoda VM & HK je samostatným a dobrovolným občanským sdružením vyznavačů automobilů značky Škoda a tuningu.

Orgány sdružení:

1. Předsednictvo je rozhodnutí valné hromady nejvyšším výkonným orgánem.
  2. Předsednictvo je minimálně tříčlenné a skládá se z předsedy, místopředsedy a dalších členů. Funkční období předsednictva je tříleté. Funkce členů předsednictva jsou čestné.
  3. Předseda je statutárním orgánem, jedná a podepisuje jménem klubu v případě objektivní překážky, která brání předsedovi v jednání.
  4. Valná hromada se schází dle potřeby, minimálně jednou ročně, svolává ji předsednictvo. Valná hromada volí předsednictvo, projednává a bere na vědomí zprávy předsednictva o činnosti a hospodaření, rozhodnutí předsednictva o stanovách a jejich změnách, o personálním složení předsednictva.
  5. Valnou hromadu tvoří všichni členové klubu

Rozhodování

1. Předsednictvo rozhoduje většinou přítomných členů. V případě rovnosti hlasů má předseda dva hlasy.
  2. Valná hromada rozhoduje veřejným hlasováním, je-li přítomna nadpoloviční většina členů, přičemž každý člen má jeden hlas

Organizační jednotky

Tento klub se nečlení na organizační jednotky.

Hospodaření

1. Klub hospodaří se svým vlastním majetkem a s majetkem, který mu byl svěřen, zapůjčen, pronajat nebo jinak dán do užívání.
  2. Vlastní majetek je společný a nedělitelný.
  3. Finanční a jiné hmotné prostředky, které klub potřebuje k činnosti, získává z příspěvků, sbírek, dobrovolných darů, dotací a podobných zdrojů.
  4. Majetek klubu obhospodařuje předsednictvo.
  5. Valná hromada kontroluje hospodaření předsednictva.

Členství

1. Členem klubu se může stát osoba, která projeví souhlas s přijatými stanovami a je ochotna se jimi řídit.
  2. Podmínkou je zaplacení ročního příspěvku.
  3. Výši ročního příspěvku určuje předsednictvo.
  4. Roční příspěvek je povinný zaplatit každý člen do konce druhého kalendářního měsíce v každém roce po dobu jeho členství.
  5. Nezaplacení ročního příspěvku znamená ukončení členství.
  6. Každý člen má právo aktivně se účastnit činnosti klubu.
  7. Předsednictvo se zavazuje informovat všechny členy o veškerých aktivitách klubu.

Předsednictvo

Předseda: Hottmar Zdeněk
Místopředseda: Michal Jiruf
Jednatel: Roman Dalecký